ביטוח רכב – איך רוכשים ביטוח בצורה חכמה ואצל מי אנחנו יכולים לרכוש אותו

השאירו פרטים כבר עכשיו וניצור אתכם קשר בהקדם האפשרי!

לפרטים ומידע נוסף כתבו לנו

אחת מפוליסות הביטוח החשובות ביותר שאנחנו מחזיקים בידינו, היא פוליסת ביטוח רכב. זו פוליסה אשר מאפשרת לנו להשתמש ברכב שלנו באופן סדיר, על פי החוק, וכן מאפשרת לנו ליהנות מכיסויים שונים, בין אם זה במקרים של תאונות, פריצות, חבלות או כל דבר אחר שעלול להיגרם לרכב או לאחד מרכיביו.

פוליסת ביטוח רכב כוללת בתוכה שלושה חלקים. ביטוח חובה שהמדינה מחייבת אותנו לרכוש. חלק זה נועד לספק כיסויים למקרים בהם אנחנו מעורבים בתאונה שיש בה נפגעים. כך עלויות הטיפול לא ייפלו עלינו או על המדינה. ביטוח מקיף שמספק כיסויים על כל מה שקורה לרכב (פריצות, תאונות, שריפות, נזקים לרכיבים שונים ועוד). ביטוח צד ג' אשר כולל התייחסות לנזקים שאנחנו עלולים לגרום לרכוש של אחרים (כלי רכב או רכוש אחר).

בעוד שפוליסת ביטוח רכב חובה אנחנו חייבים לקנות על פי החוק, הרי שאנחנו יכולים לבחור האם להשקיע בביטוח מקיף ובביטוח צד ג'. בדרך כלל, אנשים רוכשים את שניהם וישנן פוליסות שמחברות את שני החלקים ביחד. איזו פוליסה לרכוש ובאילו תנאים, זו כבר שאלה שישנם פרמטרים שונים שיכולים להשפיע על ההחלטה.

 

איך מחליטים איזה ביטוח רכב לקנות?

כשאנחנו ניגשים לרכוש ביטוח חבה, עלינו לקחת בחשבון פרמטרים שיכולים להשפיע הן על תנאי הפוליסה, הן על התמחור שלנו וכל זה ביחס לצרכים שלנו, על פי סוג וערך הרכב שברשותנו ואופי השימוש שאנחנו עושים בו.

למשל, אם רכשנו רכב חדש, יקר ואנחנו עושים בו שימוש יומיומי, אזי שנעדיף להשקיע ברכישת ביטוח, מאחר וברור שהרכב משמש אותנו לצרכים שונים ואנחנו לא יכולים להסתדר בלעדיו. מה עוד שערכו גבוה ואם נרכוש פוליסה בפרמיה נמוכה, אזי שאם ייגרם נזק או חס וחלילה הוא ייגנב, אזי שהפיצוי שנקבל יהיה נמוך באופן יחסי.

מנגד, אם אנחנו מחזיקים ברשותנו רכב ישן (לא רכב אספנים), שערכו בשוק נמוך ואנחנו משתמשים בו מעט, אזי שאין טעם להשקיע הרבה כסף ברכישת ביטוח, מאחר וזה לא ישתלם ביחס לאופי השימוש בו ולערך שלו. היום אנחנו יכולים למצוא פוליסות ביטוח מותאמות באופן ספציפי לצרכים שלנו. למשל, פוליסות על פי מספר קילומטרז' שאנחנו עושים, זמן שימוש ועוד.

 

איפה אנחנו יכולים לרכוש פוליסות ביטוח?

בניגוד למה שנהוג לחשוב, אנחנו לא חייבים לרכוש פוליסות אצל חברות ביטוח. היום יש לנו אפשרות לרכוש פוליסות גם דרך גופים כלכליים גדולים ומשמעותיים, המציעים אפשרות זו ללקוחות שלהם.

חשוב שנברר מה הם מציעים לנו והאם זה משתלם מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות. ייתכן מאוד שבגלל העובדה שאנחנו לקוחות של אותו גוף ובגלל שלא מדובר בחברת ביטוח סטנדרטית, אזי שההצעה תהיה הרבה יותר משתלמת, מבחינה כלכלית ומבחינת התנאים של הפוליסה.

תוכן עניינים

אודותינו

המשרד שלנו ותיק ומוביל בתחומי דיני התעבורה. במשרד תמצאו צוות בעל ניסיון רב, בקיאות משפטית מרובת שנים בדיני תעבורה ותאונות דרכים, יחס אנושי לצד גישה מקצועית בלתי מתפשרת.

אנו שואפים לספק לכם שירות אישי המותאם במיוחד לכם, כך שתוכלו להרגיש בטוחים בידיעה שאתם מקבלים ייצוג משפטי מהשורה הראשונה.

לפרטים ומידע נוסף כתבו לנו

מעצר

שחרור ממעצר

בהליכי מעצר, מומחיותו של עורך דין פלילי או עורך דין מעצרים הופכת לאין ערוך. הבנת נבכי מערכת המשפט היא חיונית בכל הנוגע להבטחת חירותו של אדם שנעצר. מאמר זה נועד לספק תובנות מקיפות לגבי תהליך של שחרור ממעצר, ולשפוך אור על התפקיד המכריע של אנשי מקצוע משפטיים מיומנים בישראל.

למאמר המלא »
משרדי עורכי דין פלילי

הבנת תפקידם של משרדי עורכי דין פליליים: ניווט בנוף המשפטי

משרדי עורכי דין פליליים ממלאים תפקיד מכריע בנוף המשפטי, ומספקים שירותים חיוניים לאנשים העומדים בפני כתב אישום פלילי. כאשר מואשמים בפשע, הכרחי לבקש הדרכה ומומחיות של משרד עורכי דין פלילי בעל מוניטין. עם הידע והניסיון הנרחבים שלהם, משרדים אלו מציעים תמיכה שלא תסולא בפז לאורך כל ההליך המשפטי, ומבטיחה שהנאשם יקבל משפט הוגן וצודק.

למאמר המלא »