מתי ניתן לבטל כתב אישום בתעבורה?

השאירו פרטים כבר עכשיו וניצור אתכם קשר בהקדם האפשרי!

לפרטים ומידע נוסף כתבו לנו

כתב אישום פלילי בעבירות תעבורה הוא מסמך משפטי המאשים אדם בעבירה על חוקי התעבורה. במקרים מסוימים, ניתן לבטל כתב אישום בעבירות תעבורה, כלומר להפסיק את ההליך הפלילי נגד הנהג.

המאמר באדיבות אתר: https://www.outlawcrime.com/

 

מהו כתב אישום?

כתב אישום הוא אישום רשמי לפיו אדם ביצע פשע. בהקשר של עבירות תעבורה, כתב האישום יוגש לאור אישום בגין עבירת תעבורה חמורה. חשוב להתייחס ברצינות לכתב אישום, שכן יכולות להיות לו השלכות משפטיות משמעותיות.

 

מהן עבירות תנועה המצדיקות הגשת כתב אישום?

כתב אישום הוא אישום פורמלי שפותח תיק פלילי, ובהקשר של עבירות תנועה הוא שמור בדרך כלל לעבירות חמורות יותר. בין עבירות התנועה הנפוצות ביותר שעשויות להוביל להגשת כתב אישום:

 1. נהיגה תחת השפעת סמים או נהיגה תחת השפעת אלכוהול.
 2. נהיגה פזיזה או נהיגה במהירות מופרזת.
 3. עזיבת זירת תאונה, במיוחד כאשר קיים נזק משמעותי לרכוש או נזקי גוף.
 4. נהיגה עם רישיון מותלה או מבוטל.
 5. ביצוע עבירות תנועה מרובות בתוך תקופה מוגדרת, וכתוצאה מכך הגדרת הנהג במעמד של "עבריין תנועה".

חשוב לציין, כי עבירות התנועה הספציפיות המצדיקות הגשת כתב אישום עשויות להשתנות בהתאם לחומרת העבירה. לכן, חשוב להתייעץ עם עורך דין הקיא בחוקי התעבורה.

 

סיבות לביטול כתב אישום בגין עבירות תעבורה

ישנן מספר עילות בגינן ניתן לבטל כתב אישום בגין עבירת תנועה, ביניהן:

 1. טעויות משפטיות: אם נפלה טעות פרוצדורלית, כגון מידע שגוי לגבי ההפרה או הנאשם, בית המשפט רשאי לבטל את כתב האישום.
 2. היעדר ראיות מספיקות: אם התביעה אינה יכולה לספק ראיות מספיקות להוכחת ההפרה הנטענת מעבר לספק סביר, ניתן לדחות את התביעה.
 3. פקיעת תקופת ההתיישנות: תיקי עבירות תעבורה יש להגיש במסגרת זמן מסוימת. אם התביעה לא תגיש את התיק בתוך התקופה הנדרשת, כתב האישום עלול להידחות.
 4. טענת הגנה מן הצדק: טענת הגנה מן הצדק היא טענה לפיה הגשת כתב האישום היא בלתי מידתית או בלתי מוצדקת. במקרים מסוימים, בית המשפט עשוי להורות על ביטול כתב אישום על בסיס טענה זו.

 

כיצד לבטל כתב אישום בגין עבירות תעבורה?

כדי לבטל את כתב האישום על עבירות תעבורה, יש לשקול את הצעדים הבאים:

 1. להתייעץ עם עורך דין העוסק בתחום התעבורה. לייצוג משפטי באישומים חמורים בדיני תעבורה יש חשיבות מכרעת לתוצאות המשפט.
 2. לאסוף ראיות רלוונטיות לתמיכה בטענות לביטול כתב האישום, כגון תיעודים שונים הנדרשים בעניינכם, רישום רכב תקין, רישומי תחזוקה או הצהרות עדים.
 3. להציג נסיבות מקלות שעשויות להצדיק את ביטול כתב האישום, כגון מצב חירום רפואי, כשל מכני או גורמים מקלים אחרים.
 4. להגיש את הבקשות הדרושות ולהגיע לדיונים בבית המשפט, תוך הקפדה על עמידה בכל הליכי בית המשפט והמועדים.

לסיכום, הבנת הנסיבות בהן ניתן לבטל כתב אישום בגין עבירות תעבורה היא קריטית עבור אנשים אשר הוגש נגדם כתב אישום בגין עבירות תעבורה.  על ידי היכרות עם סוגי ההפרות המצדיקות הגשת כתב אישום, הסיבות אשר בגינן ניתן לטעון לביטולו של כתב האישום והאסטרטגיות לבקשת הביטול, ניתן להתמודד טוב יותר עם ההליך המשפטי.

תוכן עניינים

אודותינו

המשרד שלנו ותיק ומוביל בתחומי דיני התעבורה. במשרד תמצאו צוות בעל ניסיון רב, בקיאות משפטית מרובת שנים בדיני תעבורה ותאונות דרכים, יחס אנושי לצד גישה מקצועית בלתי מתפשרת.

אנו שואפים לספק לכם שירות אישי המותאם במיוחד לכם, כך שתוכלו להרגיש בטוחים בידיעה שאתם מקבלים ייצוג משפטי מהשורה הראשונה.

לפרטים ומידע נוסף כתבו לנו

מעצר

שחרור ממעצר

בהליכי מעצר, מומחיותו של עורך דין פלילי או עורך דין מעצרים הופכת לאין ערוך. הבנת נבכי מערכת המשפט היא חיונית בכל הנוגע להבטחת חירותו של אדם שנעצר. מאמר זה נועד לספק תובנות מקיפות לגבי תהליך של שחרור ממעצר, ולשפוך אור על התפקיד המכריע של אנשי מקצוע משפטיים מיומנים בישראל.

למאמר המלא »
משרדי עורכי דין פלילי

הבנת תפקידם של משרדי עורכי דין פליליים: ניווט בנוף המשפטי

משרדי עורכי דין פליליים ממלאים תפקיד מכריע בנוף המשפטי, ומספקים שירותים חיוניים לאנשים העומדים בפני כתב אישום פלילי. כאשר מואשמים בפשע, הכרחי לבקש הדרכה ומומחיות של משרד עורכי דין פלילי בעל מוניטין. עם הידע והניסיון הנרחבים שלהם, משרדים אלו מציעים תמיכה שלא תסולא בפז לאורך כל ההליך המשפטי, ומבטיחה שהנאשם יקבל משפט הוגן וצודק.

למאמר המלא »