עבירת תעבורה: נסיעה ברמזור אדום

השאירו פרטים כבר עכשיו וניצור אתכם קשר בהקדם האפשרי!

לפרטים ומידע נוסף כתבו לנו

נהיגה באור אדום היא עבירת תנועה חמורה ולה השלכות משפטיות. מאמר זה ידון בחוקים המסדירים עבירה זו, העונשים הצפויים, האפשרות לערער, וחשיבות הייצוג המשפטי במקרים בהם הנהג מוזמן לדין. 

המאמר באדיבות אתר: https://www.trafficlaw.co.il/

 

מה אומר החוק על נסיעה ברמזור אדום?

בהתאם לתקנות התעבורה, יש לציית להוראות התמרורים והרמזורים בדרך.

תקנות התעבורה מחייבות נהגים להגיע לעצירה מוחלטת כאשר הרמזור אדום ולהישאר כך עד שהאור מתחלף לירוק. תקנות אלה נועדו להבטיח את שלומם של כל משתמשי הדרך, כולל הולכי רגל, רוכבי אופניים ומשתמשי דרך אחרים. אי ציות לחוקים אלה מהווה הפרה של החוק ועלול להוביל לעונשים.

 

מה העונשים על נסיעה ברמזור אדום?

העונש על נסיעה באור אדום תלויי בחומרת ההפרה. באופן כללי, נהגים שעוברים באור אדום יכולים לצפות לשילוב של קנסות יחד עם נקודות חובה במשרד הרישוי. במקרים מסוימים, הנהג צפוי גם לפסילה של רישיון הנהיגה ודרישה להוצאותו מחדש.

קנס על נהיגה באור אדום עומד כיום על סך של 1,500 ₪ ורישום של 10 נקודות.

חשוב לציין בעניין זה, כי צבירת נקודות תוביל בסופו של דבר לצורך בהוצאת רישיון נהיגה מחדש לרבות עמידה במבחן התאוריה.

 

האם יש הבדל בין נהג חדש לנהג ותיק בעבירה של נהיגה באור אדום?

כאשר מדובר בנהגים חדשים בתי המשפט בדרך כלל נוהגים להחמיר. כאשר מדובר בעבירת נהיגה באור אדום, הקנס והנקודות לנהגים צעירים ולנהגים וותיקים הוא זהה (1,500 ש"ח + 10 נקודות). אך במידה והנהג הצעיר יזומן לעמוד לדין, בית המשפט ינהג בנהג הצעיר בגישה מחמירה יותר.

 

האם ניתן לבטל דוח בגין נסיעה ברמזור אדום?

במקרים מסוימים, נהגים יוכלו לערער על דוח שקיבלו בגין נסיעה באור אדום. כדי לערער על הדוח, על הנהגים להציג ראיות התומכות בטענותיהם, כגון הצהרות עדים, תמונות או הקלטות וידאו. בנוסף, נהגים יכולים לטעון כי הרמזור היה תקול, או כי נסיבות מקלות הצדיקו את מעשיהם.

 

חשיבות הייצוג המשפטי בעבירת נסיעה ברמזור אדום

במידה וקיבלתם הזמנה לבית המשפט בגין עבירה של נהיגה באור אדום, חשוב מאוד לפנות לעורך דין לענייני תעבורה.

פנייה לעורך דין לענייני תעוברה כבר בשלב זה, יכולה להיות קריטית עבור אלה העומדים בפני אישום בגין נסיעה ברמזור אדום ורישיונם עומד בסכנה.

עורך דין לענייני תעבורה יפתח אסטרטגיית הגנה חזקה, וינהל משא ומתן על עונש מופחת או אפילו על ביטול האשמה. ייצוג משפטי חשוב במיוחד במקרים של עונשים חמורים, כגון קנסות כבדים או שלילת רישיון הנהיגה וכן כאשר מדובר בנהג חדש.

לסיכום, נהיגה ברמזור אדום היא עבירת תנועה חמורה בעלת השלכות ארוכות טווח הנושאת עונשים משמעותיים לרבות, קנסות, נקודות ואף פסילת רישיון הנהיגה.

אמנם ניתן לערער על דוח התנועה בגין עבירה זו, אך הצלחתו של הערעור תלויה בחוזק הראיות שהוצגו ובהצגת הטיעונים המשפטיים שהועלו. ייצוג משפטי במקרים של נהיגה ברמזור אדום הוא קריטי להצלחת הערעור ולהשגת התוצאה הטובה ביותר האפשרית. 

רמזור אדום

תוכן עניינים

אודותינו

המשרד שלנו ותיק ומוביל בתחומי דיני התעבורה. במשרד תמצאו צוות בעל ניסיון רב, בקיאות משפטית מרובת שנים בדיני תעבורה ותאונות דרכים, יחס אנושי לצד גישה מקצועית בלתי מתפשרת.

אנו שואפים לספק לכם שירות אישי המותאם במיוחד לכם, כך שתוכלו להרגיש בטוחים בידיעה שאתם מקבלים ייצוג משפטי מהשורה הראשונה.

רמזור אדום

לפרטים ומידע נוסף כתבו לנו

מעצר

שחרור ממעצר

בהליכי מעצר, מומחיותו של עורך דין פלילי או עורך דין מעצרים הופכת לאין ערוך. הבנת נבכי מערכת המשפט היא חיונית בכל הנוגע להבטחת חירותו של אדם שנעצר. מאמר זה נועד לספק תובנות מקיפות לגבי תהליך של שחרור ממעצר, ולשפוך אור על התפקיד המכריע של אנשי מקצוע משפטיים מיומנים בישראל.

למאמר המלא »
משרדי עורכי דין פלילי

הבנת תפקידם של משרדי עורכי דין פליליים: ניווט בנוף המשפטי

משרדי עורכי דין פליליים ממלאים תפקיד מכריע בנוף המשפטי, ומספקים שירותים חיוניים לאנשים העומדים בפני כתב אישום פלילי. כאשר מואשמים בפשע, הכרחי לבקש הדרכה ומומחיות של משרד עורכי דין פלילי בעל מוניטין. עם הידע והניסיון הנרחבים שלהם, משרדים אלו מציעים תמיכה שלא תסולא בפז לאורך כל ההליך המשפטי, ומבטיחה שהנאשם יקבל משפט הוגן וצודק.

למאמר המלא »